O mně

"Poznej sebe sama. Nic víc. Je na vyšším Já, aby zharmonizovalo "já" nižší."  Kniha run  R.Blum

Astrologii se věnuji od roku 2000. Vřelý zájem o tuto disciplínu přešel ve studium a absolvování mnoha prožitkových seminářů a workshopů v letech 2004 - 2010 pod záštitou školy Poetrie. Za stěžejní považuji neustálé zkoumání horoskopů reálných lidí a jejich životů v souvislosti s různými astrocykly. Osobním konzultacím se věnuji od roku 2004. Mezi své nejoblíbenější astrology řadím intuitivní i zábavnou Lindu Goodmanovou, skutečně moudré autory mnoha knih Liz Greenovou, Stephena Arroya a Barbaru Hand Clow a velmi praktického Roberta Handa, Markuse Jehleho nebo Clause Riemanna.


V roce 2005 jsem začala navštěvovat systemické konstelace Radima Resse v Brně a po třech letech intenzivní práce na sobě a vytrvalé integrace nevědomého pod jeho vedením jsem se nakonec sama rozhodla absolvovat také výcvik u astroložky a terapeutky Jitky Jurdinové v Ostravě. Velmi mne oslovily její astrokonstelace a práce s ženskými principy. Po této zkušenosti se již sama věnuji skupinové práci a vedu prožitkové astrologické semináře. Následovala jsem také svou touhu po zasvěcení do práce s léčivými energiemi jako Seichim Reiky, Ra-sheeby a také do Shambally. Nejbližší je mi intuitivní práce s energií Ra-sheeba, která ke mně přišla přes léčitelku Martinu Novotnou Gayatri.

V roce 2009 jsem se poprvé setkala s Araretamou díky Mirce Petrovičové a Lence Siwkové. Vzdělávací systém, který pochází z Brazílie a věnuje takovou pozornost právě emocím a rozvíjení emoční inteligence, se okamžitě stal mou další vášní. Autorka tohoto systému Sandra Epstein ho nazvala ARARETAMA - Cesta empatie. Hloubka, rozsah a možnosti, které toto učení nového typu nabízí modernímu člověku, ještě zdaleka nebyli plně využity. Neustále mne překvapuje novými poznatky, které přináší. Právě živost práce s esencemi pro mne dokonale doplňuje vlastní zkušenosti s terapií, astrologií a osobním rozvojem.  Sebe stejně jako jednotlivé esence z atlantského deštného pralesa považuji spíše za průvodce než-li terapeuta či léčitele.

V roce 2014/15 jsem absolvovala také kurz "práce s vnitřními hlasy" u Hanky Laichmanové. Neustále se učím a zkoumám něco nového a okamžitě to aplikuji v praxi. Nadále vedu pravidelné skupinové semináře spolu s Lenkou Siwkovou zaměřené na astrologické archetypy. Také realizuji skupinové konstelace zaměřené na konkrétní témata k seberozvoji, vycházející z průbežných astrologických cyklů.

V letech 2015/16 jsem prošla výcvikem u Míly Lukášové - regresní terapeutky s mnoha lety praxe. Tento výcvik mi pomohl integrovat hloubku osobní zkušenosti práce s duší a definitivně mě nasměroval k této účinné metodě. Regresní terapie je skvělý nástroj k sebepoznání i k léčbě emočních bloků. Díky všem předchozím zkušenostem s klienty pracuji s touto metodou nejraději. Nicméně není jediná, kterou používám...

Své terapeutické zkušenosti jsem se rozhodla v roce 2017 doplnit také o koučink a nástroje NLP ve výcvikových kurzech profesionální Markéty Hamrlové a společnosti AKOR.

Vstupují mi do života lidé s různými potřebami. Chtěla jsem proto ovládnout co nejširší škálu dovedností, které mi umožňují podpořit klienty na jejich individuálních cestách za jejich různorodými cíly. Rozvíjení emoční a spirituální inteligence u sebe i u svých klientů vnímám nejen jako práci, ale také jako své poslání. Tvořivá práce s duší bývá často dobrodružná.


"Žádný astrolog a také žádný psychoanalytik, nemůže život a osud interpretovat na vyšší úrovni než na které sám je." - Dane Rudhyar


Jana Chudá

Senovážné náměstí 6, Praha 1
E-mail: chuda.jana@seznam.cz
Telefon: +420 731 222 861

Termíny setkání dle předchozí dohody

obvykle úterý až sobota od 9:00 - 18:00

Poradna osobního rozvoje

Senovážné náměstí 6, Praha 1

Tato adresa je výborně dostupná. Poblíž je metro Můstek. Po ulici Jindřišské se pěšky během 10 minut dostanete na místo.

Tramvaje číslo 3, 6, 9, 14, 5, 24 jezdí na zastávku Jindřišská.

Pokud jedete do Prahy vlakem na Masarykovo nádraží, pak můžete přijít pěšky ulicí Havlíčkovou a Dlážděnou.

Pokud přijedete na Florenc autobusem, je to asi 15 minut pěšky.

"Lidské vztahy slouží k tomu, abychom sami sebe poznávali, ne abychom byli se sebou spokojeni. Lidé, zvláště skuteční přátelé, jsou zrcadlem, ve kterém objevujeme sami sebe. "

   H. F. Weekly